Fotoeseje

Obiektywem i klawiaturą. To jest to! Portrety. Zjawiskowe miejsca. Turystyka. Trochę wydarzeń ciekawych dla mnie. Czasem poważnieję a czasem puszczę oko. Czyli mydło i powidło. Jest powiedzenie, że jedno zdjęcie warte tysiąca słów. Trochę przekornie stwierdzam więc, że jedno i drugie jest tak samo ważne. A mi trudno rezygnować z rzeczy ważnych...

Wpis

czwartek, 17 czerwca 2010

mordor

Czy tak wyglądała kraina Mordoru? Dla mnie ważniejsze, że tam byłem - miód i wino piłem.

Z kolegami zasadziliśmy się na bieszczadzki wschód słońca. Rzecz działa się w październiku. Na długo przed świtem wyruszyliśmy do sławetnego schroniska Chatka Puchatka. Czy to tak zawsze jest, że się traci oddech idąc do góry? Nam to nie zostało oszczędzone. Mieliśmy jeszcze z pół godziny do celu gdy, ktoś posiał porutę: "Widać słońce!!!"

Zerwaliśmy się do biegu! Sił starczyło - jak zwykle - na kilkanaście metrów. Kurcze pieczone - stromo. Na szczęście słońce zwolniło swój bieg i łaskawie czekało aż się wgramolimy na górę.

Schronisko spało. Kręciliśmy się to tu to tam pasąc oczy pięknymi widokami. W pewnej chwili wychyliłem się zza murka i spojrzałem tak mniej więcej w kierunku Połoniny Caryńskiej i bacówki pod Małą Rawką.

Przeszedł mnie niesamowity dreszcz. Przyłożyłem wizjer aparatu do oka. Dalej nie wierzyłem własnym oczom. Nagle usłyszałem albo bardziej wyczułem ruch za plecami ....

Powoli odwróciłem się. To byli oni. Hobbici. Frodo popatrzył na mnie i powiedział "Rób zdjęcie przyjacielu, nie wiadomo jak długo ta kraina przetrwa".

Głupi nie jestem - zrobiłem.

 

A wschód słońca wyglądał wtedy tak:

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
achtenpiotrek
Czas publikacji:
czwartek, 17 czerwca 2010 22:51

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • marudzielec napisał(a) komentarz datowany na 2010/06/17 23:57:54:

  No właśnie Legolas coś wspominał jak ostatnio byliśmy na spacerze, że Frodo się ugania za jakimś oldbojem-fotografem ;) wszystko jasne...  "pasąc oczy pięknymi widokami..." ---- fajne :-)

 • agpagp napisał(a) komentarz datowany na 2010/06/18 10:05:25:

  takie wschody słońca pamiętam :)
  ... tylko jakiś Hobbit zakosił mi8 aparat i nie zrobiłam żadnego zdjęcia :)

 • achtenpiotrek napisał(a) komentarz datowany na 2010/06/19 00:48:37:

  marudzielec:
  nie za tylko z
  i nie z old- tylko z young-bojem :-)
  i jeszcze jedno nie: nie ganialiśmy tylko po prostu poszliśmy na ... eee mleko :-)

  agpagp
  wiesz? Bilbo miał podejrzanie wypchane kieszenie - myślałem, że ma tam precelki a to faktycznie mógł być aparat-foto niewielki :-)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Kanał informacyjny

Akcja: Nie kradnij zdjęć! Najlepsze Blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...